ជនរងគ្រោះម្នាក់ក្នុងចំណោម ៤នាក់ដែលស្លាប់ក្នុងគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍កាលពីល្ងាចថ្ងៃទី២០ ខែមករា ជានិស្សិតឆ្នាំទី៣ ផ្នែកស្ថាបត្យកម្ម
ភ្នំពេញ៖ និស្សិត ង៉ែត ស្រីម៉ៅ ផ្នែកស្ថាបត្យកម្មឆ្នាំទី៣ នៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ គឺជាជនរងគ្រោះបាត់បង់ជីវិតម្នាក់ក្នុងចំណោម ៤នាក់ដោយសារឃាតករលើដងផ្លូវសម្លាប់កាលពីល្ងាចថ្ងៃទី២០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤។
យោងតាមការបង្ហោះរបស់ហ្វេសបុកផេក July Mon សពរបស់ ស្រីម៉ៅ ត្រូវបានបញ្ជូនទៅដល់គេហដ្ឋានហើយនៅខេត្តពោធិ៍សាត់ ខណៈពុំមានលុយសម្រាប់ធ្វើបុណ្យនោះទេ និងមានសប្បុរសជនចូលរួមរំលែកទុក្ខជាបន្តបន្ទាប់។
យោងតាមការចុះផ្សាយរបស់ស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ឃាតករបានបើករថយន្តម៉ាក Ford Ranger បង្កគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ នៅថ្ងៃទី២០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ វេលាម៉ោង ១៨:៤០នាទី នៅចំណុចស្តុបស្ពានឫស្សីកែវ ផ្លូវជាតិលេខ៥ ភូមិមិត្តភាព សង្កាត់ឫស្សីកែវ ខណ្ឌឫស្សីកែវ។
ជនសង្ស័យដែលបុកសម្លាប់មនុស្ស មានឈ្មោះ នាង សំអូន ភេទប្រុស មុខរបរមន្ត្រីនៅក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ មានទីលំនៅផ្ទះលេខ៤០A ផ្លូវលេខ២១០ ភូមិ៤ សង្កាត់ច្រាំងចំរេះ១ ខណ្ឌឫស្សីកែវ។ បើកបរល្បឿនលឿនក្នុងស្ថានភាពស្រវឹង (កម្រិតជាតិអាកុល ០.៥៤)។
បច្ចុប្បន្នអ្នកបើកបររថយន្ត និងមធ្យោបាយ ត្រូវបានបញ្ជូនមកការិយាល័យនគរបាលចរាចរណ៍ផ្លូវគោករាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីអនុវត្តតាមនីតិវិធី៕